جهانگیر گوانجی
۱۴
خرداد

جهانگیر گوانجی موفق به اختراع دستگاه تقویت عضلات در آب شد

آب درمانی از طریق دستگاه تقویت کننده عضلات در آب

دستگاه تقویت کننده عضلات در آب با قابلیت تقویت بیش از ۸۰ درصد عضلات توسط محقق ایرانی ساخته شد.

جهانگیر گوانجی محقق طرح دستگاه تقویت کننده عضلات در آب در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه، گفت: این دستگاه برای نخستین بار در جهان برای تقویت بیش از ۸۰ درصد عضلات ساخته شد و هیچ نمونه داخلی و خارجی ندارد.
وی عنوان کرد: دستگاه تقویت کننده عضلات در آب در ابعادی به طول بیش از ۳ متر است ولی این دستگاه به چندین قطعه تقسیم می‌شود که هر کدام از این قطعات برای انجام یک حرکت ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این محقق ایرانی گفت: این دستگاه در آب قرار گرفته و به صورت مکانیکی کار می‌کند که قابلیت انجام بیش از ۶۵ حرکت ورزشی را دارد.
وی افزود: افراد در تمام سنین و با بیماری‌های مختلف می‌توانند از این دستگاه برای آب درمانی استفاده کنند و حتی این دستگاه برای بیماران ضایعات نخاعی نیز کاربرد دارد.
وی افزود: این دستگاه دارای قابلیت تنظیم برای افراد در تمام سنین است.
گوانجی ادامه داد: مطالعات برای ساخت این دستگاه مدت ۳ سال طول کشید و این دستگاه پس از یک سال آزمایشات متعدد علمی ساخته شده است و از اداره کل تربیت بدنی استان اصفهان ۲ تائیدیه علمی و کاربردی دریافت کرده است.
گوانجی گفت: تمام آزمایشات مربوط به بهینه‌سازی و عملکرد دستگاه انجام شده است و این دستگاه به فرم تجاری آماده تولید انبوه است که در صورت حمایت مسئولان می‌توانیم این دستگاه را تولید و به سراسر جهان صادر کنیم.